Peale nabasonga operatsiooni, keha mitteleppimine võrguga 16.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli 3 nädala eest nabasong. Opereeriti, kuid nüüd kirurg arvab, et keha ei lepi võrguga, mis paigaldati. Tekkis põletik ja ultraheli (1,5 nädalat peale operatsiooni) näitas koevedeliku kogumit 1 cm suurust. Läbinud antibiootikumide kuuri ja tundub, et on parem, nahk ei ole väga enam põletikuline, kuid mäda tuleb siiski. Haav on 10 cm pikkune ja alt otsast oli pikalt sees dreen, et liigne koevedelik eemalduks ja hiljem ka mäda. Nüüd vaikselt hakkab see alumine auk ka kinni kasvama, kuid üks auk on veel nabas sees, mis ajab vedelikku välja, mis on helepruun ja kergelt lõhnav. Naba kõrval on veel selline väljaulatuv nahk, kuhu alla tundub, et kogunebki see vedelik, sest sinna vajutades tuleb see välja. Pidi olema selline kanal naha all, sest arst loputas haava seest ja nüüd veel pandi sinna hõbeda pastat. Eile kui uuesti end näitamas käisin ütles arst, et ootame veidi veel järgmise nädalani ja kui keha ei lepi ikka võrguga siis peab uuesti lõikama hakkama. Kas siis võetakse võrk ära? Kuidas ta seda siis parandada saab? Kõht on niigi nii kole ja katki juba lõigatud. Kas on ikka lootust, et keha ikka lepiks võrguga või kui juba põletik on tekkinud siis enam pole lootust?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arvates selle võrgu eemaldamisega kiirustada ei tohiks. Operatsioonist on ju möödunud vaid 3 nädalat ja antibiootikutega on läinud ju paremaks. paranemine võib võtta küll mitu kuud, kuid reeglina sellised asjad ikkagi paranevad. Tähtis on, et vedelik ja mäda kõik välja pääseks.