käelaba suurune muna kõhus 29.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,n 89 on ca 3 kuuga tekkinud nabast veidi allapoole kõhtu käelaba suurune muna
Katsudes on antud koht kõva ja valulik, ülejäänud kõht katsudes pehme. Antud koht ei anna vajutades survele järgi so sisse ei vaju. Millega tegu?
NB! muna nagu suureneks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla kas songavõi mingi kasvajaga. Vahet teha saaks ainult katsudes. Soovitan pöörduda perearsti poole.