Parema käelaba tuntav paistetus 27.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minu ema, 87-aastane diabeetik ja reumaatiku parem käelaba ja sõrmed paistetasid üles. Paistetus on kestnud juba paar nädalat. Tegu ei ole trombiga. Eakas koormab kätt enda istuma tõmbamisel ja ei kurad erilist valu. Ta tarbib lisaks muudele ravimitele Xcareltot ja valuvaigistina Movalist ning nüüd õhtuti lisaks 200 mg Ibuprofeeni. Mähised ei aita ja käsi paranemise märke ei näita. Kutsusin perearsti, kuid sellegipoolest lisan pildi, mille põhjal on ehk võimalik välja pakkuda, mida ma pean eakaga ette võtma. Ise arvan, et on reuma ägenemine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt pakutu on võimalik, sest ka pildilt on näha liigeste moondumised.
Tegu on lümfostaasiga, selle põhjuseid võib olla palju. Kuigi Te väidate, et roospõletikku ei olnud, siis ka lihtsalt naha ja nahaaluskoe mitte streptokokknakkusest põhjustatud põletik võib anda analoogse pildi. Ravi ordineerimiseks oleks vajalik teada ka vereproovide tulemusi.