Rebenenud põlveristside 27.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

26. oktoobril rebenes trennis vasakul põlvel side. Käisin magnetuuringus ning öeldi, et tuleb oodata operatsiooni. Arst küsis vaid telefoni numbrit ning käskis oodata opi aega. Arstiga olen sellest saati ühendust võtnud vaid korra, et teada saada, millal operatsioon toimub. Pakuti, et kui veab, siis kevadel ning soovitati teha kuni operatsoonini jalgrattaga trenni, mis on vajalik, et põlv tugevamaks saaks. Kuid mulle ei öeldud, kui palju ning kui suure koormusega. Seega, kas pean tegema iga päev ja natuke või paar korda nädalas ning suhteliselt tuntava/suure koormusega?

Põlv ise väga liiga ei tee, kuid joosta ei saa ning kindlates asendites teeb valu. Samuti vahel valesti astumine või jääl libisemine toob kaasa mõne-sekundilise valuhoo. Ebastabiilset tunnet esineb, kuid vähe. Kõndimine, magamine ning muud igapäevased toimetused saab tehtud normaalselt, olen isegi juba rattaga (trenažööril) sõitnud, kuid vähesel määral.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Treeningut tuleks teha mida rohkem, seda parem. Arvestama peaks aga Teie eelnevat treenitust. Jalgrattasõidu eelis on just see, et põlve liikuvus külgsuunas pole vajalik ja uut vigastuseohtu võrreldes teiste spordialadega ei ole.