Varbaküüs sinine ja natuke lahti 03.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Natuke rohkem kui nädal aega tagasi, läks suurest varbast järgmine varvas siniseks (arvatavasti väikse saapa kandmise pärast) jätsin selle varba rahule ja mõni päev hiljem nägin, et sama jala suur varvas veel sinisem, siis hakkasin muretsema.Nüüd eile lõin ma selle suure varba vastu ukse piita ära ja hiljem kui soki jalast ära võtsin, varvast pigistasin tuli sealt vahelt varba kohta palju verd, küün oli ka ülevalt äärest lahti.Mis ma nüüd edasi peaksin tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite loobuma kitsast saapast. Hoidma korralikku jalgade hügieeni. Kui varvas hakkab pidevalt valutama, tekib temperatuuri tõus ja paistetus, peaksite pöörduma arsti poole.