pärasoole veritsus 20.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Pärasoole veritsusega probleem juba mitmeid aastaid. Siiani väga ei seganud, kuna ei see ei olnud igapäevane ja mitte valulik. Arstil siiski käisin tallinnas, tehti nö silmaga uuring ja midagi ohtliku ei leitud, kirjutati mingid küünlad, nime enam ei mäleta. Küünaldega on olukord alati nagu rahulik old. Nüüd 10 kuud tagasi, kui sünnitasin, muutus olukord väga hullusti, pidevad valud häda tegemisel, millele järgnes rohke veritsus ja mitu tundi valusid. Paar kuud tagasi käisin uuesti arstil ja tehti operatsioon ( Soomes)-veenikomude eemaldamine vaakumiga välja imemine, kui ma nüüd väljendasin õigesti. Paar nädalat oli päris rahulik ja hea. Nüüd jälle veritseb pea igakord kui käin wc ja tunnen kohe kuidas pärasoole auk on sõlmeline ja valulik ning kui häda välja tuleb, siis kriibib äärt ja ongi jälle veri lahti. Ehk siis ei aidanud see komude eemaldamine, vaid hoopis nö augu ääres on haavand, mis igakord ilmselt rebeneb ja sõlmeline enne sünnitust ka pold. Loodan, et mu kiri nüüd väga segane ei tuld, mida ma peaksin ometi tegema, kas üldse saab midagi teha, väga ebamugav ja pidev kartus wc mineku ees...suurimad tänud ette...!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla pärakulõhe ja ka hemorroididega. Pöörduma peaksite proktoloogi poole. tallinnas töötavad sellised spetsialistid Lääne Tallinna keskhaiglas.