valu häbemeluus 09.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi 6 m kõrguselt kukkunud. Peale haiglaravi tervis justkui taastunud. Mingil hetkel (ka ilma füüsilise koormuseta) lööb valu jalga ja tugevalt. Nüüd jälle tugev valu häbemeluu piirkonnas. Kuidas käituda, et valu kiiremini mööduks ja et ise tahtmatult veelgi enam haiget ei teeks? Kas on võimalik midagi peale määrida vms.? Kas istumine sellises olukorras on hea? Mõni päev tagasi käis kirurgi vastuvõtul ja suunati edasi magnettomograafiasse. Kuidas seni toimida?
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale valuvaigistite ei oska midagi soovitada. Kui mingi asend põhjustab suuremat valu, siis soovitaks seda vältida. Vana trauma võib valutada ka iseenesest, kuid põhjuseks võib olla ka põletik murru piirkonnas või närvikompressioon. Loodetavasti MRI annab sellele vastuse. Pealemäärimiseks sobiksid kindlasti Diclofenac-i sisaldavad geelid.