Vasakpoolne alakõht 04.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pâev tagasi tegin kehalisetunnis kaasa ja pärast tunde hakkas kõht valutama nii tugevast, et ei saanud põhimōtteliselt kõndidagi, sain kooliarstilt mingit rohtu, mis mõjus hiljem.
Õhtul aga kõht ikka natuke valutas aga vasakpoolne alakõht teeb imelike asje, nt vibreerib vasakpoolne külje alt, ma kûll ei tea miks seda teeb, aga kardan, et pimesoolga tegemist, mis see võiks olla, miks teeb nii?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Apenditsiit või pimesoolepõletik nagu Teie seda nimetate, peaks valu andma paremale alakõhtu, kui Teil just ei ole seisundit, mida nimetatakse "situs inversus" - organite asetus peegelpildis (süda paremal, maks vasakul). Sellist seisundi esineb väga harva ja kui see Teil esineks, oleks see ilmselt ka teada.
Valul vasakul alakõhus võib olla mitmeid põhjuseid - soolespasmid või põletik, neeruvoolmed.