Valu pimesoole piirkonnas ja alakõhus 15.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Pimesool eemaldati 2013.a lõpus. Nüüd on aga umbes aasta jooksul vahelduva eduga valud alakõhus ja eriti kohas, kus oli pimesool. Valud esinevad enim seksuaalvahekorra ajal, tihti ka peale söömist (kui olen näiteks liiga palju söönud). Olen käinud selle murega varasemalt ka naistearsti juures, kus võeti mingisugused proovid, mis ei tuvastanud midagi halba. Arst andis siis u 10 päevaks antibiootikumid, kuna arvas, et valu võib olla tingitud mingisugusest põletikust. Tundus, et need aitasid, kuid siiski tekkisid mingi aeg hiljem valud uuesti ja esinevad aeg-ajalt vanaviisi edasi. Antud probleem on teinud üsnagi võimatuks nauditava vahekorra kogemise. Kas oskate anda nõu, mida peaksin edasi ette võtma? Kas tegu võib olla näiteks tsüstiga? Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla liitelise protsessiga apendektoomia järgselt. Tsüst võiks olla ultraheli uuringul kergesti leitav, mistõttu tsüsti hästi ei usu. Kui valud jäävad püsima, soovitaksin laparoskoopiat, mille käigus saab revideerida kõhukoobast ja vabastada ka liited, kui need seal on.