Tuksumine kõhus 09.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 15 aastane, pole tüse ega kõhna, kaal selline 60kg ringis. Viimased pool aastat on pidevalt kõhus tuksunud. Kas ma peaks sellega perearsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Iseenesest tuksumine ei ole midagi erilist. Koos südamelöökidega kandub vererõhu rütmiline muutus ka kõhuaorti, mis võib anda tukslemise tunde. Tukslemist võib tunda ka juhtudel, kui aordi peal on mingi moodustis/kasvaja, mida seal olla ei tohiks. Ultraheli uuringuga on see lihtsalt välistatav. Rääkige om murest perearstile.