jalagade tursed 30.08.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

jalad on turses ,eriti kui käin, alla põlve vasak jalg läheb päevajooksu nii paiste ,et vaadates tundub -elevandijalg -kui nägin seda juunis esimest korda ,ehmatasin ära.
Kui kaua käin , siis all jalal, sisepoolel, ilmuvad tume- lilla laigud ,veidi kõrgemad jalatallad valutavad -jalanõude Nr. muutsus 2 aastaga 40-43-s

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühe jala turse viitab äravoolu takistusele kas venosses- või lümfisüsteemis. Põhjused võivad olla erinevad - põletik, tromboos, kasvaja. Vajate uuringuid. Esimese asjana teeksin ultraheli uuringu jala veenidest ja kõhust. Peaksite pöörduma perearsti poole.