Paranematu (operatsioonijärgne) haavand jalal 08.08.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
...traumajärgne jala seisund pärast õnnetust 2007 aastal. Õnnetuse järgselt teostatud operatsioon oli esimene/viimane. Antud ajani olen saanud pereaesti poolt vastuseid, et kõik on parimas korrar, paranemisfaasis. Kuna 6aastat pole midagi muutunud, siis soovin leida teisi lahendusi.
Pilt on tehtud 30 min tagasi. Sellepärast pöördungi Teie poole, et äkki oskate anda omapoolse hinnangu, et kas olen seotud sellise olukorra/jalaga "lõpuni" või äkki leidub minu jaoks ka teisi alternatiive...?
Parimate soovidega, vastust oodates!

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult pildi vaatamisest on vähe, et konkreetseid soovitusi anda. Vaja oleks teada ka jala veresoonte seisundit. Kui tegemist on puuduliku arteriaalse verevarustusega, siis tuleks mingil moel seda parandada. Sellised haavandid võivad aga olla ka venoosse geneesiga, mispuhul oleksid soovitused hoopis teistsugused.
Soovitaksin Teil pöörduda plastikakirurgi vastuvõtule. Sellised on olemas Põhja Eesti Regionaalhaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumis ja ka Taastava Kirurgia Kliinikus (Magdaleena Haigla ruumides Tallinnas)