Põletus 06.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Põletasin ära enda näo rannas päevitades 03.07. Kuna põletusvastastest geelidest ei paistnud abi olevat, pöördusin 05.07 PERH'i EMO'sse. Seal määriti mu näole BURNJEL WATER JEL geeli. Geeli pidin kodus edasi määrima ja nahka pidevalt niisutama. Seda ma ka teen. Geel tekitab näole "kilemaski" tunde ja nahk kisub igast suunast. Olen mures, kas uus nahk hakkab all ikka kasvama? Millal see vana "kõrbenud" nahk maha tuleb? Kas see tuleb ise maha nagu koorik?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Muretsemiseks põhjust ei näe. Päikesepõletusest reeglina arme ei jää ja uus nähk tuleb sama hea, kui eelmine oli. Teile antud soovitused on asjakohased. Uue naha tulek sõltub põletuse astmest. 10 päevaga peaks asja ära klaarima.