Kaks suurt punni. 06.07.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen mures natuke. Umbes aasta tagasi tekkis mul päraku juurde suurem punn mis wc käies veritseb kui natuke rihkem punnitada. Muidu väga ei sügele/valuta kuid täna avastasin et on tekkinud tema juurde ka teine suur punn ise arvan et hemoroidid kuid ei tea seda. Nüüd väga ebamugav istuda. Hiljuti läbitud ka bypass. Tihti on ka kõhu kinnisust/lahtisust. Mida teha ja kuidas neist vabaneda. Tuttav hirmutas et äkki vähk. Pigistades midagi nagu liikus sees. Vahest harva sügeleb õrnalt.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäosem on hemorroid, Teie vanuses kasvaja väheusutav, kuid mitte võimatu. Peaksite perearstile näitama.