Üldkirurgia 06.05.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eelmise aasta suvel tuli kõrva taha pompoon (meditsiiniline nimetus on vist karbunkel). See tuli ja läks. Ma ei pööranud sellele suuremat tähelepanu. Kui üks hetk augusti kuus tuli see tagasi ja oli nagu suur muna kõrva taga. Elukaaslane püüdis selle tühjaks pigistada, ebaõnnestunult. Tõusis palavik, meeletu pea valu. Pool pead läks paiste. Pöördusime kodule kõige lähimasse erakorralisse vastuvõttu. Kus arst selle lahti lõikas. /21.august 2014/ Mulle tundus, et see ei saanud päris tühjaks. Sellele arst tähelepanu rohkem ei pööranud ja saatis mind koju. Puhastasin kodus haava vesinikuga. Iga päev hakkas see üha rohkem immitsema haisvat mädast vedeliku. Pöördusin sellega arsti juurde, kus arvati et väliselt korras. Rohkem tähelepanu ei pööratud ja saadeti koju. Talvel läksid paiste lümfid ja kõrv hakkas valutama. Kui pigistasin tuli mäda. Valu kadus. Sõbranna on arsti haridusega kosmetoloog ja kutsus mind enda juurde. Puhastas mäda kolde ära. Lootsime siiralt, et sai korda. Paar päeva läks mööda. Hakkas uuesti pihta. Meeletu valu. Kui valu tuli peitsin end pimedasse tuppa. Sest iga natuke kõrgem heli tundus et paneb mu pea plahvatama. Valgus häiris. Kohe kui mäda natukenegi välja immitses leevendus valu. Valu ajal pöördusin erakorralise vastuvõttu tagasi. Seal kiirabi arst aga ütles, et see pole erakorraline. Inimesed sellise asjaga 30 aastat elanud. Kolju on väga paks ja tugev. Vaevalt see on kuhugi edasi läinud. Seega pole erakorraline, saatsi mu koju. Läksin uuesti tagasi sõbranna juurde. Ta puhastas, paigaldas dreeni. Paar päeva möödas, kõik hakkas uuesti pihta. Pöördusin uuesti arsti juurde. Käisin uuesti erakorralises vastuvõttus. Käisin uuesti arsti juures. Siiani kõik tulutult. Tänasel päeval on jälle meeletu valu, iiveldus, süda puperdab sees, silme eest läheb mustaks aeg ajalt. Ööd magamata valu pärast. Kõrgemad helid tunduvad nagu lööks pea lõhki. Peas on selline rõhuv tunne. Nagu rõhk tõuseks aga sel pole kuhugi minna. Sõbranna kelle juures käisin soovitas minna üldkirurgi juurde. Kas ma peaksin muretsema, et kõik on edasi läinud kas närvidesse, või on nüüdseks aju kelme põletik? Kuidas leida sellele kõigele lahendus? See segab mu iga päeva elu. Valu läheb iga korraga ainult hullemaks. Nii kui kasvõi natuke mäda immitseb välja, siis valu leevendub aga seda ainult hetkeks. See mäda haiseb rõvedalt ja ma vahetan iga päev padja püüre. Kuidas ma saaksin sellele abi? Kas mul oleks võimalik Teie juurde tulla tasulisse vastuvõtu? Mis selle korda saamine maksma võiks minna? Kas mul oleks ka võimalik tasuda arvega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu vastuvõtule saate end registreerida telefonil 6171135. Kuna ma ei tea, millega teguon, siis ei oska ka maksumust nimetada. Kui olete haigekassas kindlustatud, siis tuleb teil maksta vaid vastuvõtu eest.