Maksa hemangioom ja tatoo tegemine 25.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen elanud juba 6 aastat teadmisega, et mul on maksa hemangioom suurusega 6*6cm ja kõik need aastad on püsinud ühes mõõdus ( käin regulaarselt aastas korra kontrollis), ning pole sellest kellegile ka rääkinud. Probleeme see ka ei tekita, aga mure on hoopis suurem. Loodan, et annate ikkagi mulle vastuse kas siis positiivse või negatiivse. Olen pool oma elust tahtnud teha tattood, igakord seda edasi lükanud, nüüd aga kingiti mulle sünnipäevaks reaalselt see külastus. Kas see mõjub kuidagi kahjulikult maksale? Kui jah, siis loomulikult ei taha oma tervist rohkem millegiga ohustada. Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ma ei näe küll ühtegi põhjust, miks maksa hemangioomiga ei võiks tätoveerida. Tätoveering on ohtlik teistest aspektidest - verega edasikantavate nakkushaiguste suhtes.