Pidev valu 21.03.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin väga Teie arvamust.

2013 a. - gastroenteroloog
UH uuring kõhu- ja vaagnapiirkonnast.
Pankreas: normaalse suuruse ja struktuuriga.
Maks: olulise suurenemiseta, struktuur kajarikas, koldeid ei sedasta.
Sapipõis: opereeritud.
Sapiteed: ei ole laienenud.
Põrn: normaalse suuruse ja struktuuriga.
Neerud: normaalse suuruse ja parenhüümi paksusega, paisunähte neerudes ei esine.
Kusepõis: vähese täitumisega, sisaldis homogeenne.
Vaba vedelik: ei esine.
Retroperitoneaalsel patoloogiliselt suurenenud l/sõlmi ei sedasta.
Arvamus: maksa parenhüümi difuusne muutus - steatoos tõenäoline.

MRT uuring kõhust (maksast)
Maks, põrn, pankreas, neerupealised on natiivuuringul koldeleiuta.
Maksasisesed sapiteed laienenud ei ole. Ühissapijuha on suhteliselt lai- läbimõõt umbes 12 mm, selle sein on sile ning valendikus kivi nähtavale ei tule.
Pankrease juha laienenud ei ole.
Neerude kogumissüsteemid laienenud ei ole; paremal nn. topeltneer ja ureter fissus. Mõlemas neerus on tsüste, vasakul m.h. parapelvikaalsed tsüstid.
Neeruvaagnad ühtlase signaaliga, kive ei ole.

2014 a. - nefroloog
KT - uuring kõhukoopa ja vaagna piirkonnast.
KT-s paremal dupleks neeruvaagen ja ureeter fissus. Parema neeru ülapoolusel mediaalsel 2cm diam. angiomüolipoom.

Vereanalüüsid ja uriini analüüsid on olnud korras.
Eelmisel aastal oli korra analüüsis kolesterool kõrge (S-Chol 6,63, LDL-Chol 4,52) ning S-GGT 50, järgmised korrad jälle normis.
Nefroloogi juures on soovitatud kontroll üks kord aastas.
Nüüd aga küsimused: Kas KT - s leitud angiomüolipoom võib tekitada pidevat, tuima valu, üldist nõrkust?
MRT -s mõlemas neerus leitud tsüstid, kas neid üldse on?
Kas probleem võib olla hoopis maksas, sapiteedes?
Kelle poole põõrduda, mida teha (analüüsid on korras!)?
Milline arst tegeleb sapiteede probleemidega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sapiteede probeemidega tegelevad gastroenteroloogid. Ja sapiteede probleem võib olla küll, kuna sapiteed on kergelt laienenud.
Sellise suurusega angiomüolipoom ei tohiks küll Teie vaevuste põhjuseks olla.
Kui MRT-s leiti tsüstid siis ilmselt nad seal ka on.