põrutada saanud küünarnukk 02.03.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Kukkusin 2 kuud tagasi vasakule käele, põrutuse tagajärjel hakkas käsi valutama paar tundi peale kukkumist ja läks väheke paiste. Paistetus kadus paari päevaga ja valu vähenes samuti, väike sinikas oli küünarnuki taga, kuid siiani, ei saa kätt nt kammimiseks kukla taha keerata ja küünarnukist veidi kõrgemal on katsudes ikka valus, öösiti tihti valutab. Ka raskusi ei saa kanda, nt panni käes keerata, ning päris sirgu küünarliigesest ka ei lähe. Mõnikord sirutada proovides tundub, nagu küünarnuki juures tahaks liigesest välja karata. Perearst väitis, et see valu ja liikumispiiratus möödub ajaga, kui kaua see võib veel kesta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitan pöörduda ortopeedi vastuvõtule - lihtsa trauma korral peaksid vaevused olema juba möödunud.