Endoskoopiline operatsioon ajuripatsi kasvaja eemaldamiseks 27.02.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ajuripatsi kasvajat on võimalik eemaldada endoskoopilise operatsiooniga. Kas sellist lõikust Eestis tehakse ja kuidas see toimub? Kas endoskoopiline operatsioon on parem, kui ajuripatsi kasvaja eemaldamine suu kaudu?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on neurokirurgilise probleemiga, milles ennast kompetentseks ei pea. Küsige neurokirugi käest, kes sellist lõikust Teile planeeris.