söögitoru song või sapikivid 07.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE! Kuna sain Teilt vastuse,et vajaksin lisauuringuid,siis kas võib tegu olla sapikividega,sest EMOs arst väitis seda,aga perearst lükkas selle diagnoosi tagasi.Peale endoskoopia tehti ka ultraheli,aga perearst ütles et ultraheli vastusest tema seda välja ei loe.Vereanalüüs näitas et maksa- ja põletikunäitajad korras.4 nädalat juba haiguslehel ja ootan lubatud saatekirja kirurgile.Natuke on parem,kuna dieedil,aga igasugune füüsiline pingutus on minujaoks raske ja pea hakkab ka valutama.Ma sain aru, et minu vaevused on tingitud söögitorusongat.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas sapikivid on või ei ole, peaks selguma ultraheli uuringul. Sapikivide olemasolul ei peagi maksa ja põletiku näitajad muutuma. Füüsilise pingutuse raskus ja peavalu ei ole iseloomulikud söögitoru songa puhul.