Luuvaha resorbeerumise aeg 22.12.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mitme kuu jooksul peale lõikust luuvaha resorbeerib. Täpset vastust arvatavasti ei ole olemas aga umbkaudu, näiteks maksimaalne aeg. Tegemist oli põlve lõikusega, eemaldati 5 cm pikkune juurde kasvanud luumoodustis.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luuvaha ei lahustu kehavedelikes ja jääb operatsioonipiirkonda väga pikaks ajaks. Põhimõtteliselt jääb ta paika nagu võõrkeha, millele koereaktsioon on minimaalne. Seega luuvaha resorbeerumist kui sellist ei toimugi.