Komppöid täiskasvanul 27.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tegemist on 40 aastase meesterahvaga, kellel on kaasasündinud komppöid. Lapseeas sai operatiivselt ravitud, kuid ravi katkes. Nüüdseks on tekkinud erinevad seljaprobleemid ja jalgade pikkusevahe oluliselt suurenenud. Siit küsimus, mida on võimalik täiskasvanueas teha et kompenseerida, tekkinud vaevusi või kelle juurde pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pöörduma peaksite kindlasti ortopeedi poole. Jalgade pikkuse vahet on võimalik korrigeerida nii ortopeedilise jalanõuga, aga ka luude pikendamine operatiivsel teel tuleb kõne alla. See on kaunis spetsiifiline ortopeediline probleem, mistõttu ei loe end sel alal eksperdiks.