luu valud 23.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23 aastane naine. Sünnitasin neli kuud tagasi. Peale seda on hakkanud nüüd esinema luu valusid puusas , õlas, roietes. Puusas on selline kriipiv valu nagu liiges tuleks kohe välja. Õlas on tuksuv valu .ja roietes suruv valu. Kõik valu allikad asuvad paremal pool keha. Mis võib seda põhjustada ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühtegi kirurgilist põhjust ma pakkuda ei oska. Kuna kirjeldate vaevusi vaid keha paremas pooles, mõtleksin mingile neuroloogilisle probleemile, kuid ka reumaatiline protsess tuleks kõne alla. Soovitaksin oma murest rääkida perearstile, kes siis läbivaatuse ja lihtsate vereproovide alusel saaks otsustada, mis suunas uuringutega edasi liikuda.