Valuravi enne puusaliigese operatsiooni? 06.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure oma isa pärast. 61.a. mehele on märtsiks 2015 määratud teise puusa liigese vahetamise operatsioon. Valu on pidev, isa võtab igapäevaselt Paracetamol ja Ibumetin tablette. Perearst midagi muud ei soovita. Kui kaua võib nimetatud ravimeid kasutada ja kas on alternatiive nendele ravimitele?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt nimetatud ei ole kindlasti ainukesed valuvaigistid, kuid kindlasti ühed levinumad. Teistel valuvaigistitel on aga kõrvaltoimed, mis pikaajalisel kasutamisel võivad olla päris tõsised. Peaksite konsulteerima võib olla ortopeediga, kes hakkab opereerima Teie isa.