Operatsioonide järgsed kaebused 20.10.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mure selline, et käisin märtsis operatsioonil. Eemaldati kaela lateraalne tsüst. Nüüd tekivad aegajalt sellel kaela poolel krambid, mis mööduvad kui kaela venitan. Kael tundub olevat ka natuke paistes. Kas see on normaalne ?
Aprillis käisin protseduuril, mille käigus eemaldati alaseljast nahaalusestkoest suhteliselt sügavalt lipoom millest veel sügavamal oli tunda luuline moodustis. Peale protseduuri ka informeeriti mind, et lipoomi ei saadud täielikult kätte ja on võimalus, et see kasvab tagasi. Nüüd mõned kuud tagasi tekkisid uuesti vaevused, mis olid enne lipoomi eemaldamist. Tugev valu alaseljas, puusas ja mõnikord lööb ka jalga(nagu miski suruks närvi peale.). Aegajalt on ka alaseljas püsiv valu, üldjuhul rahuolekus( pikali olles või istudes ) Kas need vaevused võivad olla tingitud sellest, et lipoom ongi tagasi kasvanud või on need normaalsed peale sellist protseduuri ? Kas peaksin siiski uuesti kirurgi juurde pöörduma ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lipoomiga on minu arvates Teie kaebusi raske siduda - üldjuhul nahaalune lipoom vaevusi ei põhjusta. Päris kindel selles olla siiski ei saa, kuna pole Teie lipoomi paiknemisega kursis.
Kaelakaebuste osas arvan, et ravikehakultuuriga võiksid vaevused taanduda. Peaksite laskma end füsioterapeudi juurde suunata.