Alakõhus, nabast veidi paremal kõva koht 09.10.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline, et kuskil paar kuud tagasi juhuslikult avastasin selili voodis lamades ja kõhtu katsudes, et alakõhus, nabast veidi paremal selline suurem kõva koht, piklikum (selgrooga parralleelselt). Esialgu mõtlesin, et äkki mingi mööduv nähtus. Nüüd aga tuli meelde ja kontrollisin uuesti, ikka sama asi. Mingeid vaevusi ma ei tunne, ei tule meelde, et mul sealt valutanud oleks. Katsudes valulik ka pole, lihtsalt väga kõva. Ma ei ole ülekaalus, päris kõhna keskkohaga. Pikkust on mul 171(173)cm ja kaal nii umbes 58...59kg. Kas see on normaalne? Kelle poolde peaksin pöörduma? Perearsti kahjuks lähitulevikus külastata ei saa, elan hetkel kaugemal temast, lihtsam oleks Tallinnas mõne arsti visiidile minna.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

esimese hooga pakuksin neeru allavajet ja et see "kõva tükk" on neer. Selleks, et midagi täpsemalt öelda, peaksin siiski Teid nägema. Kõigelihtsam oleks alustada perearstist, kui seda võimalust ei ole, saate ka ilma saatekirjata tulla eriarstile, kuid sel juhul tuleb maksta visiidi eest endal. Meie haiglasse saaksite tasulisele vastuvõtule kirurgi juurde end registreerida 6171135.