ussripikus lipomatoos ja fibroos 28.09.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pärast soolteoperatsiooni andis kirurg väljavõtte haigusloost. Opi ajal on võetud uuringuteks mitmeid koeproove/-tükke. Muuhulgas ka ussripik (kas tervenisti, ei tea) - 6 cm. Tulemus - ussripiku seinas ulatuslik lipomatoos ja fibroos. Opereerinud kirurgilt polnud võimalik enam küsida, mida see võiks tähendada. Probleem pole pärast oppi ka enam ilmselt oluline, kuid tahaksin siiski teada, kas ehk on aastaid olnud krooniline pimesoolepõletik? Kui selline on ikka olemas üldse? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise histoloogilise leiu alusel pole põhjust kroonilist apenditsiiti diagnoosida. Minu arvates see ei saanud olla ka Teid vaevanud valu põhjuseks.