Kaeladiski väljasopistus 18.06.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas kaeladiski operatsioon on näidustatud, kui osteokondroosi tõttu on väljasopistunud kaeladisk, kõrikõhre juures ja see takistab neelamist ja tekitab nii juba kõrvetisi kurgus ja söögitorus, seda toppama jännud toidupalade pärast. Kas on üldse võimalik, et see disk tuleb sopistub täielikult välja? Kas need toidutoppamajäämise tõttu kerged söövitused, pikemat aega, võivad tekitada ka kasvajat?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arusaamist mööda kaeladiski väljasopistused neelamistakistust põhjustada ei tohiks. Söögitoru söövitus tekib reeglina hoopis maosisu rekurgitatsioonist ehk tagasivoolust maost. See on omaette haigus. Kaeladiski suhtes ei ole kahjuks kompetentne nõu andma - peaksite küsima neurokirurgi käest.