jooksmine ja valu õlas 12.06.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on selles, et jooksmas käies lööb vasakusse õlga ja kaelapiirkonda valu. Valu esineb ainult jooksu ajal, selline tuim pidev valu. Milles võib olla probleem? Teid tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Õla valu võib tekkida diafragma ärritusest. Vasaku diafragma all asuvad põrn, magu ja jämesoole põrnafleksuur. Kui magu on liiga täis, siis võiks olla see üks põhjustest, samuti kõhukinnisuse korral jämesool. Ka suur põrn võiks olla põhjuseks. Kui jooksmist alustatakse liiga järsku, ilma korraliku soojenduseta, võib ka see olla põhjuseks.
Alati sellistel puhkudel põhjust ei leitagi.