Anomaaliad peale maolukusti operatsiooni. 10.06.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tehtud novembris 2013 GERD-i tõttu maolukusti korrigeerimine,Nissen Fundoplication.

Ca pool aastat peale operatsiooni olin sunnitud tegema ca kuu aega rasket füüsilist tööd-palju tõstmist jne.

Peale seda tekkis anomaalia-alati kui raskuseid tõstan,ajab maomahla üles.Samuti lamades on maomahl kerge söögitorusse tulema.

Kas on võimalik et korrigeeritud maolukusti võis viga saada?Õmblused rebeneda või järgi anda?

Või võib eeldada et operatsioon on juba teostatud valesti ja maolukku ei saadud piisavalt "pingesse"?

Tänan vastuse eest!!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

. Nagu tekib haigus tervel inimesel, võib ta tekkida ka juba opereeritud inimesel. Väga tugev füüsilisne pingutus võib tõesti esile kutsuda operatsiooniaegse plastika mittetöötamise/rebenemise, mis iganes. Kui peale operatsiooni Teil vaevusi ei olnud ja tekkisid alles hiljem, siis on küll opereerivale arstile raske midagi ette heita.