peale mandlioeratsiooni 02.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Käisin nüüdseks 2 nädalat tagasi mandliopil.

Arst kirjutas tööle mind, kuigi mul raske füüsiline töö. Katud on ära tulnud(nii et mina ei teadnudki) aga haavad veel veidi aega tagasi veritsesid ja pole veel nö kinni kasvanud.

Tööl on igal pool kuumad ahjud ja pean suuri raskusi tõstma. Kas on sellest mingit ohtu veel?

Samuti ei saanud oma arstilt konkreetseid vastuseid küsimustele:

Kas sooja kohvi võib tarbida ning kas nüüd võib juba kõike süüa, mida hing ihaldab? Kas soojalt?

Kas dušš peab ikka olema leigepoolsem ? Kuna võin saunas käia? Kas peale 3 nädalat?

Kuna võib rattaga sõita, st mingit trenni juba teha?

Kas küpsised, saiaksed lubatud või peab ootama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja pole päris õige mees nendele küsimustele vastama. Sauna ja dussi temperatuur ei tohiks enam rolli mängida. Süüa võiksite samuti kõike, mis on mugav. Kerget liigutamist/trenni võite ka juba teha, võistelda enne 1 kuud operatsioonist siiski ei soovita.