Põletus 22.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Olen 14. aastane poiss ja põletasin hiljuti käe keeva veega ära.. Tulid tohutud vesivillid, ning tegin need desinfitseeritud nõelaga katki, ja lasin vee seest välja.. Kõik oli valutu, ainult kipitas, kuid eile (kaks päeva peale õnnetust) Käisin koolis ning koolikoti õlapael libises kättmööda alla, ning tõmbas selle naha, mis põletusel tekkib, maha.. Nüüd on nii, et kui kätt kõrgemale tõstan, siis on sellline tulle, et nahk rebeneb kohe..
Mida ma peaksin tegema?
Ahjaa, meil on koolis 23.aprillil Jüriöö jooks ning ema arvab, et kui side ümber panna, siis saan joosta küll, aga joosta on oma 1,5 km meil ja käed peavad ju jooksmise ajal liikuma ja käed kõrval liikumatult on ju võimatu joosta, kui kätt vägapalju liigutan, siis on rebenemise tunne kohe ja see ei tee just väikest valu, õnneks on homme jooksmine alles 16.oo ja perearsti kabinet avatakse kell 14.00 seega saan sealt läbi käia ja arstil lasta selle üle vaadata.. :) Aga lihtsalt, mis te arvate, kas ma tohiksin sellega joosta??
EtteTänades:

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ikka jooksmine põhjustab valu, siis ei näe ma põhjust, miks Te seda tegema peaksite. Soovitan lasta perearstil üle vaadata ja siis koos temaga otsustada.