Kelle poole pöörduda? 03.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kirjutan Teile seoses juba peaaegu aasta aega tagasi toimunud rattaõnnetusega. Nimelt 2013 aasta maikuu lõpus kukkusin rattaga, vasak käsi sai tugevasti haiget (väliseid vigastusi polnud), käisin kohe pärast õnnetust EMO-s, tehti röntgen, öeldi, et on vaid põrutus, pandi käsi lihtsalt sidemega kaela. Öeldi ka, et paari nädala pärast võin ära võtta ja kõik peaks korras olema.

Need paar nädalat ja veel kauemgi oli ikka väga valus. Probleem seisneb aga selles, et valus on ikka veel, on olnud terve see 10 kuud. Nii mõõdukalt, aga käes midagi rasket hoida ei saa, kätekõverdusi on väga piinarikas teha, kuna raskus langeb kätele peopesa ülespoole pöörates käib valu läbi jne. Käisin ka EMOs just hiljuti küsimas, mida ma peaksin tegema (kuna perearst asub teises Eesti otsas), vastasid nad, et ehk oleks mõttekas pöörduda traumatoloogi poole.
Minu küsimus on, mida Teie sellest arvate, kelle poole ma peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Käe mõiste on väga lai - sõrmeotstest õlani. Kirjelduse järgi oletan valu randmes. Soovitan pöörduda käekirurgi poole: Põhja Eesti regionaalhaiglas dr. Risto Kask või Armin Heiman, Tartus dr. Metsa