Seljalüli murd 01.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sain Teil oma küsimusele vastuse.Sooviksin täpsustada asjaolusid lähemalt:nimelt tul Soomes elav 82-aastane proua tevisekeskusesse ja ta oli taastusravi klient,protseduurid-mida proual oli paketiga ettenähtud 10.Kliendil ei olnud kaasas ühtegi taastusravi arsti poolt määratud soovitusi.Meil vastuvõtule meditsiini tulles,täidavad kõik ankeedi,mis sisaldab põetud haigusi,kasutatavaid ravimeid ja varem tehtudoperatsioone,proteese ja kliendi poolseid soove.Tema tungival soovil pidime määrama talle 5x osalist massssži+savipadi.Peale teist massaaaž olevat klient tundnud valu seljas ,aga arsti poole ei pöördunud ja lasi veel teha 2 masssaaži.Hiljem tuli kliendi tütre poolt kaebus,et 3-nda massaazi ajal olevat tema emal murtud 12-selgroolüli. Edasi ema liikus ,sõitsis bussiga Tallinnasse ja sealt soome.Kaebus tuli 2 kuud hiljem.Kirjas oli veel,et emale tehti Soomes luutiheduse uuring ja see olevat patoloogiata.Proua ise on 82-aastane.Sooviksin väga kuulda Teie ,kui spetsialisti ja arsti arvamus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selleks peaks ikka väga jõhkraid võtteid kasutama. Ostoeporoosi tingimustes tekivad nn.kompressioonmurrud, mida mitte kuidagi pole võimalik massaaziga tekitada. Spontaanse kompressioonmurru teke viitab siiski osteoporoosi olemasolule.