operatsioonijärgne haav 23.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli operatsioon detsembris 2013,lõigati ära sünnimärk rindade vahelt,mis ei olnud pahaloomuline.Kuid nüüd on hakanud see arm sügelema ja sügeleb päris kõvasti.Kas see on normaalne või peaksin sellele tähelepanu pöörama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see Teid häirib, ei ole see normaalne. Samas pole see aga ohtlik. Kindlasti peaksite vältima kratsimist - see põhjustab mikrotraumasid, see infitseerumist ja see omakorda sügeluse suurenemist. Võiksite määrida mentooli sisaldava piiritusega.