Ninavaheseina operatsiooni järgne olukord 15.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Üleeile tehti mulle ninavaheseina operatsioon. Operatsiooni teostanud kirurg keelas kategooriliselt nina nuuskamise pärast lõikust. Samas tunnen , et nina on tatti täis ja vaja oleks nuusata. Sisse hingates nina luriseb ning öösel läheb nina täitsa kinni. Pärast operatsiooni anti mulle ninaoperatasioonide järgne meelespea, kus on kirjas, et 24 h peale lõikust ei tohi nuusata ja, et hijlem peaks nuuskama aeg-ajalt, mitte mõlemat poolt korraga. Kirurgi soovitus ja meelespea on erinevad. Sooviksin saada Teiepoolset soovitust minu seisundile.

Lugupidamisega,
patsient

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna olen üldkirurg ja selliste operatsioonidega ei tegele, siis on raske Teile nõu anda. Mina väga suurt vastuolu ei näe - nii Teie kirurg kui trükitud meelespea keelavad nuuskamise, vahe seisneb vaid ajalises määratluses. Mina käituksin Teie kirurgi suuniste järgi, kuna tema teab, kuidas operatsioon kulges ja millises seisus Teie koed peale operatsiooni jäid. Ka ühel ja samal operatsioonil võivad olla erinevused erinevate patsientide puhul.