Tugev kipitus pärasooles 14.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2-3 kuud tagsi pärast tugevat kõhukinnisust hakkas umbes 1h jooksul pärast vetsus käimist pärakus torkivalt kipitama. eriti hulluks läks asi istudes. Hakkasin soolde enne vetsus käimist laskma vett (mingi vastava asjaga, mille nime ma ei tea) ning üpris kiirelt kadus kipitus ära.
Lõpetasin vee kasutamise ning nädal pärast seda, kui kõht taas keskmisest rohkem kinni oli tuli kipitus tagasi. Täna võtsin sooja vanni ning tundsin pärakus ka mingit punni, mille kohta ma ei tea, kas ta peaks seal olema või mitte. Olukord on küll paremaks läinud, kui kuu aega tagasi, kuid siiski hakkab vaikselt hirm tekkima.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilt pole küll väga terav, kuid võib kahtlustada hemorroidaaltromboflebiiti. Põhiline mida ise teha saate, on kõhukinnisuse vältimine. Peaksite pöörduma perearsti poole.