Karpaalkanali opi järgne seisund 02.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, dr Jaan Tepp. Mure on mul selline, et oktoobris tehti mul op paremas käes. Oli karpaalkanali lõikus. Arsti suhtes läks lõikus hästi aga ise ma ei tunne seda et oleks paremaks läinud. Kui hakkan kergemat tööd tegema siis panen elastik sideme käe ümber, et oleks parem tööd teha. Kui võtan sideme käe ümbert ära siis on randme kohas õmbluse juures tugev muhk üleval ja tahan teada kas see on normaalne? Ja veel on üks mure pöidla padja see on kogu aeg valu, mis ei lase midagi eriti teha. Kui natuke valesti võtan pöidlaga midagi, on selline valu et karju appi. Käsi on ka raskem kui enne oli. Valu juba suundub küünarnukini. Käsi väsib kiiresti ära. Kui käsi on vales asendis, siis mingi kõõlus hoiad randmest kuidagi kinni. Hakkan kätt siis uuesti liigutama vaikselt, siis saan sõrmed uuesti sirgeks ja hakkavad tööle. Sooviksin teada kas on midagi hullu käega või on see normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus on ortopeedia/neurokirurgia valdkonnast, mistõttu ei pea selles end eksperdiks. Nii palju kui mina sellistest asjadest kuulnud olen, siis Teie poolt operatsioonijärgselt esitatud kaebused normaalsed ei ole. Soovitan pöörduda Teid opereerinud arsti poole ja kui abi ei saa, siis võiksite teist arvamust küsida kas neurokirurgilt (kui Teid opereeris ortopeed) või mõnelt teiselt ortopeedilt, kes selliste operatsioonidega tegeleb.