Valud rindkere all kolmnurgas 26.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Otsin nõuannet, mida edasi teha oma valudega rindkere all kolmnurga piirkonnas. Valud on kestnud 3 kuud kõikumistega. Algas 1.nädalal suurte valude, iivelduse, nõrkuse ja toiduisu kadumisega. Edasi õppisin valu taluma ja kohati enda sundimine sööma aitas. Sel nädalal olid taas suured valud, käis kiirabi ja käisin ka ise emos, aga midagi ei leitud. Perearsti saatekirjaga olen ära käinud ultrahelis ja gastroenteroloogi juures sondi neelamas, aga kõik oli korras. Pakutud diagnoos oli pinge või stress. Võtan omeprosali igapäevaselt, kuid muutuseid pole. Proovinud olen ka biobrotikume, erinevaid valuvaigisteid, nospad.
Kui siiamaani pole midagi leitud ja valud püsivad, kuhu pöörduda edasi, milliseid uuringuid peaks teostama ja kust abi otsima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna primaarsed uuringud - UH ja GFS on tehtud, siis võiks järgmine uuring olla kompuutertomograafia. Selle tegemiseks pöörduge uuesti perearsti poole, kes aitab Teil seda uuringut korraldada. Kui ka seal patoloogia ei ilmne, siis jääbki põhjuseks pinge või stress ja siis võoks abi otsida psühhiaatri juurest.