Pimesoole operatsiooni järgne valu 16.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul eemaldati pimesool 3 päeva tagasi. Praeguseks on iga hommik ja õhtu, kui rohtu võtan, paremal pool õla juures selja pool väga tugevad ja teravad valud. Kas see on normaalne? Võtan küll valuvaigisteid, aga üldse ei aita. Nii kui pikali heidan, kohe tuleb valu ja ka paremale poole allapoole kõhtu lööb ka selline kummaline valu, mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale operatsiooni valude esinemine on kahjuks paratamatu. Aja jooksul peaksid need vaibuma. Kui aga ajas valu suureneb ja kaasneb ka palavik (üle 38), on põhjus pöörduda raviasutusse, kus Teid opereeriti.