Kasvajate eemaldamine rinnast 10.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mind ootab ees operatsioon, "vasakust rinnast tihendite eemaldamine", nagu arst on märkinud. Kuna mul need nn. tihendid asuvad mõlemad vasakus rinnas ja on väga suured (3x2 ja 4x2cm), siis tahaksin teada, et ega peale nende eemaldamist mul üks rind silmnähtavalt suuremaks ja teine väiksemaks ei jää? Või kui jäävad, siis mida ma tegema peaksin, et end mitte elu lõpuni ebardina tunda? Eemaldamine on kahjuks vajalik, sest peale trenni või suuremat liikumist(vaatamata väga heale spordirinnahoidjale) teevad nad mulle suurt valu ja silmale on nad ka nähtavad ning üks neist(see suurem) ei plaanigi kasvamist lõpetada vist. Oleksin väga tänulik igasuguse vastuse eest, oppi ei karda, selle tulemust aga küll :(

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik oleneb sellest, kui suured on Teie rinnad enne operatsiooni. Suure rinna puhul selliste kasvajate eemaldamine ei tohiks erilist vahet mõõtmetes põhjustada, küll aga väikse rinna puhul. Sellised küsimused esitage Teid opereerivale arstile. Mõõtete korrigeerimine on võimalik koheselt operatsiooni käigus kui ka peale seda. Samuti on võimalik vähendadab Teist rinda