Kõhuvalud 03.12.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes juulikuust on mul olnud hoogudega kõhuvalud. Valudega kasvab iiveldus ja valud on just nabast allpool. Olen käinud mitmeid kordi perearsti vastuvõtul. Esimesel korral arvas, et ehk pimesool. Saatis EMOsse. Seal pandi tilkade alla, tehti ultraheli ja vereproov. Kõik korras, saadeti koju ja öeldi, et ehk viirus. Järgmine kord juba arvati, et põiepõletik. Proovid korras ja ei midagi. Käisin ka günekoloogi juures. Jälle kõik korras. Ja viimasel ajal on ka väljaheidet püksis olnud. Mida peaksin tegema? Mure on juba väga suureks kasvanud.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigi Te ei maini kõhulahtisust, siis pükside määrimise järgi arvan, et see siiski Teil esineb. vajalikud oleksid sooleuuringud - tegu võib olla enteriidi või koliidiga.