Alakõhuvalu - kas põrnast ? 14.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mure siis selline. Valutab paremalt poolt alakõht. Valutaks nagu pimesool, aga pimesool lõigati mul juba 8aastaselt ära. Kas see võib olla siis põrn? Valu on tugev ja torkiv. Vahel ei saa isegi eriti liigutada ega seista. Millest see siis tulla võib ja kui oluline oleks arstile minek ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põrna valu see kindlasti olla ei saa - põrn paikneb vasakul ülakõhus. Esimese mõttena tuleks Teie puhul pähe mingi günekoloogiline problee. Soovitaksin pöörduda günekoloogile.