Kõhusong 21.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Selline mure, et kõhulihaste vahekohast punnitab välja n.ö. väike mugulake, mille saan kõhu sisse ajutiselt tagasi lükata. Kas tegu võib olla kõhusongaga? Kõhuvalusid regulaarselt ei esine.

Kas selle peaks laskma üle kontrollida ning kui tegu on kõhusongaga, siis kas see opereeritakse? Viibin hetkel 4ndat kuud ajateenistuses, lugesin, et song võib ka mõne tunniga muutuda ohtlikuks tervisele, kas see tõesti võib nii olla? Kui pikk võib operatsiooni korral olla aeg taastumiseks, et saaksin jätkata ajateenistuse läbimist?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas Teie puhul on tegemist songa, ei saa kinnitada ega ümber lükata enne nägemist/katsumist. Songa ohtlikuks muutumise ehk pitsumisega käib kaasas tugerv valu - maha magada seda ei ole võimalik. Taastumine songa operatsiooni järgselt sõltub - songa suurusest, operatsiooni meetodist ja millist tegevust silmas peetakse. Kirjutuslaua tööd saab teha 1 nädala pärast. raske füüsilise tööga soovitaks oodata 1-1.5 kuud.