Koerahammustus näos 16.10.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sain umbes kuu aega tagasi suurelt koeralt hammustada. Kõige rohkem sai kannatada vasak põsk. Nädal tagasi muutus õmmeldud haavakoht "nõelapadjaks", kuhu aeg-ajalt nagu torgataks hulgaliselt nõelu. Vahel ärkan selle peale isegi öösel üles. Samuti on haava ümbruses valulik muhk. Kas see võib olla liigliha? Kas näolihaseid tuleks rohkem liigutada või veel anda rohkem puhkust (poolteist tundi lauluproovi?)? Tean, et koerahammustus paraneb aeglaselt, seega ei tea, millal on aeg tavalise elu juurde tagasi pöörduda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega ka kirurg ei saa sellise kerahammustusega midagi rohkem teha, kui antibakteriaalset ravi määrata. Kirugi (plastikakirurgi) juurde oleks põhjust siis minna, kui hammustusest jäänud arm on väga kole ja soovite seda korrigeerida. Enne 3-4 kuud ei näe sellel olulist mõtet - ka loodus silub vahel armid ise ära.