Tugev valu paremal pool rinnakorvis 19.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Viis päeva tagasi hakkas paremal pool seljas (üla- ja keskel) tugev suruv valu, peale seda tekkis valu kõhtu, samuti paremale poole, algul oli tundlik ka alakõht, hiljem liikus valu ülakõhtu. Nüüd on valu peamiselt parema rinnakorvi piirkonnas, samuti diafragmas ning valusiirded pidevalt ka paremale poole selga. Sügav hingamine on raskendatud, eriti valus on see sirgelt selili voodis lamades. Selili sissehingates tunnen paremal pool täpselt rinnakorvi kaare all oleks nagu mingi pall v käsn, mida kokku surutakse. Kogu liikumine, käimine jne annab tugevalt rinnakorvis valuna tunda. Ülakõht tundub ka natuke kõva. Paaril päeval on olnud tavapärasest rohkem gaasi, üldiselt mitte.
Samasugused sümptomid esinesid mul kevadel mai algul (4,5 kuud tagasi), kui selline periood kestis u nädala ning siis ise üle läks. Kuna see aga nüüd kordub, hakkan muretsema, milles asi võib olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põhjusi saab olla palju - närvivalu, sapipõie haigus, pleuriit. Millega tegu, saab öelda vaid Teid läbi vaadates ja ehk mõned uuringud korraldades. Soovitan pöörduda perearstile.