Pidevalt valutav põlveliiges ja röntgenuuringu vastus 05.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kuna ortopeedi juurde on veel kaua oodata, siis sooviksin enda rahustamiseks teada saada, mis tähendab röntgenis tehtud pildi vastus. Enne veel mainin, et nov.2012 oli meniski esimene osaline eemaldamine ja selle aasta märtsis ülejäänud meniski eemaldamine, peale operatsiooni ütles arst, et on ka kõhre kahjustus 5 cm ulatuses 4. staadiumis. Märtsist saadik on põlv paistes, järjest kangemaks jääb ja valutab pidevalt, trepist enam üles ja alla ei saa ise. Hetkel röntgeni vastus siis selline: Mediaalne liigespilu ahenenud, liigenduvatel pindadel väikesed osteofüüdid. Sääreluu põndal subkondraalset skleroosi.
Teid ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii palju kui mina ortopeediast tean (olen ise üldkirurg) lõhnab asi põlveliigese proteesimise järele. Liigespilu ahenemine tähendab kõhre hävingut ja kõhre taastamine ei ole üldjuhul võimalik.