Ortopeediline probleem 02.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mureks on jalalaba vigastus (tõenäoliselt talvisest kukkumisest). Alguses tundus et paranes kiirelt ära, võibolla ühe päeva lonkasin, aga kui kuu või poolteist hiljem madalad talvesaapad kontsaga kevadsaabaste vastu vahetasin, siis peagi lonkasin, jalalaba peal, välisel küljel valu. Ja nüüd ongi juba veebruarist saati nii et madalaid jalanõusid kandes lonkan vaevumärgatavalt, tundub et kõrgetel kontsadel (isegi 4-5 cm) veedetud päeva järel lonkan mitu nädalat päris nähtavalt. Seitsmendat kuud käin tööl läbi valu, perearst ütleb et "ah, läheb üle" ja et määriksin valuvaigistava salviga. Ei röntgenit ega ultraheli ega muud abi ei pakkunud. Saatekirju ei anna. Mida saaksin ette võtta, lihtsalt ei jaksa enam iga päev valu taluda.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite siiski ortopeedile pöörduma. Kui vaevused poole aastaga pole vähemaks jäänud, on raske loota, et ainult aeg asja parandab. ortopeedile pöördumiseks oleks vajalik siiski perearsti saatekiri.