Lipoomide eemaldamine peapiirkonnas 02.08.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline küsimus, et kus teostatakse lipoomide eemaldamist peapiirkonnas? Palju selline protseduur maksab? Nimelt on mul tekkinud mitu mügarikku peapiirkonda, algul oli üks väike muhk, siis aga muutus see natuke suuremaks. Paari kuu pärast tundsin, et on veel üks väike juurde tulnud ning seegi on ajapikku suurust juurde võtnud. Tänaseks olen tuvastanud juba neli nahaalust muhukest. Muhud tekitavad ebamugavust, vahel sügelevad ja rõhuvad, samuti on üks muhk vahel natuke valulik. Sooviksin nendest kiiremas korras vabaneda, kuna pidevalt jäävad nad mulle ette, pead pestes ja kammides. Ma ei ole leidnud kuskilt kohta, kus seda saaks teha ja erakliinikusse ei tahaks ka minna, seal maksab see protseduur hingehinda. Kuhu ma peaks pöörduma ja kuidas edasi toimida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teil on need moodustised ainult pea piirkonnas, siis suure tõenäosusega on need ateroomid. Ravi on ainult kirurgiline eemaldamine. Kui olete haigekassa poolt kindlustatud, siis see Teile ei maksa midagi (v.a. visiiditasu). Peaksite pöörduma oma elokohajärgse raviasutuse kirurgi vastuvõtule. Selleks peaks olema aga perearsti saatekiri. Kui Te oma perearsti ei usalda, siis on võimalik ju perearsti ka vahetada.