Selgroo kompressioonmurd ja langevarjuhüpe 21.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli 2009 a lõpp selgroo kompressioonmurd ja pandi ka plaadid. Nüüd 2013 märtsis lasin plaadid välja võtta. Kõik oli kenasti kinni kasvanud. Küsimus selline - kas ma võiksin teha langevarjuhüpet? Või peaksin veel ootama? Või ei ole soovituslik seda üldse kunagi ette võtta? Tänud

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie asemel mina langevarjuga küll ei hüppaks, kuigi paranenud luumurd vastunäidustuseks ei ole. Uue luumurru saamise võimalus on Teil sama suur, kui ilma eelneva traumata.